Watch On-Page SEO Roast and get your e-commerce Black Friday ready! Fix your e-commerce »
True Density - nowa funkcja w audycie

True Density - nowa funkcja w audycie

Inside this article:

Czym jest True Density

True Density to metryka dzięki której możesz oszacować braki w treści, ale też sprawdzić czy używasz konkretnych słów zbyt często lub zbyt rzadko. True Density to zagęszczenie każdego ważnego słowa i frazy w kontekście analizowanego słowa kluczowego. W Surferze zastępuje ona dotychczasowe Missing Common Words & Phrases w audycie. 

Bazowanie na True Density to najprostszy sposób na optymalizację istniejących treści.

Skąd się biorą podpowiedzi

True Density wykorzystuje dostępne wcześniej zasoby:

  • keyword,
  • popular words and phrases,
  • common words and phrases,

ale wyciąga z nich znaczne więcej wartościowych wskazówek.

Lista słów kontekstowych, którą znajdziesz w Audycie powstała z uzupełnienia Prominent words and phrases tymi frazami, które pojawiły się na conajmniej 5 stronch z top 10, ale zabrakło ich w Prominent. 

W skrócie: jest tu wszystko czego potrzebujesz żeby stworzyć kompletny semantycznie teskt, który będzie mógł konkurować z najlepszymi stronami z SERPa.

Jak wyliczamy zagęszczenie

Surfer sprawdza pierwsze 5 wyników w SERP pod kątem użycia słów z listy. Jeśli wcześniej wykluczyłeś jakieś strony klikając w ikonę oka, True Density wykluczy je też z analizy. Możesz wykluczyć strony, które spełniają inną intencję użytkownika, niż Twoja strona, np. Katalogi, Wikipedia, słowniki i tak dalej.

Na podstawie długości treści konkurencji określamy zagęszczenie każdego słowa i frazy z listy. 

W kolejnym kroku analizujemy Twoją treść pod kątem długości i użycia poszczególnych wyrażeń. W tym momencie już wiadomo które słowa powinieneś dodać, które usunąć wraz z konkretnym zakresem działań. 

Sugerowany zakres użycia słów opiera się na długości Twojego tekstu i wartości pomiędzy średnim, a maksymalnym zagęszczeniem konkurencji. Wartość minimalna to poprostu średnie zagęszczenie na analizowanych stronach, maksymalna to zagęszczenie treści strony, która używała frazy najczęściej.

Optymalizacja pod True Density

Sekcja zawiera dwie tabele: words i phrases. Frazy uszeregowane są pod względem częstości występowania na stronach z top10 (relevancy). Każde słowo ma przypisaną akcję:

  • Zielony znak “all good” - nie musisz podejmować żadnej akcji,
  • Żółty znak - niewielkie odchylenie, które nalezy poprawić,
  • Czerwony znak - duże odstępstwo od sugerowanego zakresu.

Aby uzyskać spriorytetyzowaną listę rzeczy do poprawy posortuj tabelę po “action”. 

True Density nie tylko pozwala Ci stworzyć poprawnie zoptymalizowaną treść. Daje Ci infromację, jakie słowa są ważne z perspektywy intencji użytkownika.

Wprowadzając sugestie z True Density możesz cieszyć się semantycznie poprawną treścią.

Efektywne wykorzystanie

Możesz wyeksportować wskazówki lub udostępnić cały audyt osobie odpowiedzialnej za poprawki. Aby na bieżąco wdrażać korekty i sprawdzać postępy optymalizacji potrzebny jest na ten moment mały hack. Dodaj optymalizowany adres URL w sekcji Compare i odśwież po wprowadzeniu zmian. 

Docelowo dodamy przycisk odświeżający w audycie umożliwiający recrawl.

Zaloguj się na swoje konto i stwórz precyzyjny plan optymalizacji tekstu z True Density!