[New] Content Score in Surfer available for all users 🎉 Learn how it works »
Surfer w Agencji SEO: Widoczni

Surfer w Agencji SEO: Widoczni

W codziennej pracy ważne jest dla nas bazowanie na faktach, a nie domysłach, dlatego korzystamy z wielu różnych narzędzi. Jednym z nich jest Surfer - narzędzie, które maksymalnie uprościło naszemu zespołowi analitykę i optymalizację

Grafik pozycjonera bez problemu można byłoby zapełnić po brzegi drobnymi, powtarzalnymi zadaniami, np. ręczną analizą strony, ale dla nas czas dobrego specjalisty jest zbyt cenny. Od dawna wspieramy się narzędziami, a Surfer trafił do nas sam. Skuteczna promocja narzędzia w sieci zrobiła swoje. Dotarł do nas artykuł o wykorzystaniu narzędzia w pracy i od razu wiedzieliśmy, że chcemy je przetestować i porównać z innymi wykorzystywanymi przez nas. Nie zawiedliśmy się i Surfer na stałe wpisał się w nasze zasoby narzędziowe.

Jak wykorzystujemy Surfera?

Surfer to przede wszystkim narzędzie dla pozycjonerów. Nasi specjaliści SEO wykorzystują je do przeprowadzania analizy konkurencji. Warto wspomnieć, że taka analiza obejmuje w przypadku pracy z Surferem dwa obszary: analizę optymalizacji treści oraz analizę profilu linków przychodzących. 

Anna Zalewska, Widoczni

W pierwszym przypadku analiza pozwala nam na zbudowanie skutecznej strategii SEO dla naszych klientów. Nie proponujemy im działań i rozwiązań w oparciu o nasze przypuszczenia, ale kierujemy się tym, co przynosi realne efekty. Surfer daje nam niezbędną wiedzę w tym zakresie.

Drugim obszarem wykorzystania Surfera jest analiza linków konkurencji. Dotarcie do wartościowych dla danej branży miejsc, z których warto pozyskać linki, może być czasochłonne i mało efektywne. Dzięki narzędziom takim jak Surfer mamy wgląd w źródła linków konkurencji.  

Nie tylko dla pozycjonerów

Surfer wykorzystywany jest u nas także przez dział content marketingu. Duży nacisk kładziemy na tworzenie dobrze zoptymalizowanych i przede wszystkim efektywnych treści w ramach pozycjonowania. 

Zbudowaliśmy zespół przeszkolonych w zakresie SEO copywriterów. Ich zadaniem jest nie tylko pisanie, ale również analiza efektywności tekstów i ewentualnie wprowadzenie dodatkowej optymalizacji. Wykorzystanie Surfera znacznie ułatwia ten proces. Właściwie wystarczy przeszkolenie z narzędzia, aby copywriter umiał przeprowadzić audyt SEO treści i zaplanować ich rozbudowę w razie potrzeby. Poza oczywistą zaletą dla efektów pracy całego zespołu, to także duży plus dla copywriterów, którzy doceniają różnorodność zadań - nie tylko piszą teksty, ale również znają podstawy SEO i mogą je dzięki narzędziu wykorzystywać. 


Dlaczego wybraliśmy Surfera?

W obu przypadkach - u pozycjonerów i copywriterów Surfer to narzędzie przyspieszające i zwiększające skuteczność pracy. Nasz zespół content marketingu tworzy łącznie kilkadziesiąt tekstów dziennie. Tworzenie treści, które są czymś więcej niż bezsensownym zlepkiem fraz jest czasochłonne, więc i kosztowne. Tym bardziej zależy nam na optymalizacji takich działań i na maksymalnej efektywności tekstów dla pozycjonowania strony. Jeśli piszemy teksty, a one nie przynoszą oczekiwanych rezultatów dla SEO, sięgamy po Surfera i szukamy możliwości, aby jeszcze je ulepszyć, aby nie tylko zrównać się z konkurencją, ale przede wszystkim ją prześcignąć. Żadne inne narzędzie w tym momencie nie daje nam tak wnikliwej i przejrzystej analizy treści konkurencji.

agencja seo Widoczni

Podsumowanie

Po narzędzia sięgamy zawsze wtedy, gdy odzyskują cenny czas naszego zespołu, dostarczają nam niezbędnej wiedzy i upraszczają pozyskiwanie informacji. Większość zadań można realizować bez narzędzi, nawet jeśli miałoby zająć to dużo więcej czasu. Pytanie tylko kogo na to stać, aby poświęcić np. tydzień na analizowanie stron konkurencji? My wolimy ten czas poświęcić na zaawansowaną optymalizację i pracę nad strategią. 

Widoczni to agencja marketingu internetowego z Poznania, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron i sklepów, a także w prowadzeniu kampanii Google Ads. Agencja działa nieprzerwanie już o 1999 roku, a jej zespół możecie spotkać na największych konferencjach branżowych, na lokalnych meetupach oraz w prasie marketingowej. Więcej o agencji na stronie https://widoczni.com

Zobacz także:

Surfer w agencji: Grupa TENSE, KampanieSEO oraz Grupa iCEA!