Watch On-Page SEO Roast and get your e-commerce Black Friday ready! Fix your e-commerce »
Surfer w Agencji SEO: Grupa iCEA

Surfer w Agencji SEO: Grupa iCEA

Inside this article:

Czym jest dla was Surfer?

Surfer jest narzędziem, które w łatwy i szybki sposób umożliwia zbadanie wielu czynników rankingowych pod kątem wybranych słów kluczowych w wynikach wyszukiwania. 

Dzięki temu narzędziu skróciliśmy czas analizy współczynników, które umożliwiają pojawienie się stron w top10 SERP-ów.

Jak dowiedzieliście się o narzędziu?

Narzędzie znalazł, przeszkolił oraz pokazał jakie efekty można uzyskać na swoich Case Study, Daniel Wolszon, który dba o to, aby wszelkie aspekty techniczne optymalizacji były dopięte do najmniejszego szczegółu. W tym pomaga mu również Surfer. 

Wyzwania

Nowoczesne SEO stawia przed firmami z branży wiele wyzwań. Rozbudowane kampanie wymagają umiejętnego skalowania działań poszczególnych specjalistów i dopasowywania ich pod konkretne etapy realizacji procesu pozycjonowania. W tym przypadku już na wstępie specjaliści mierzą się z koniecznością analizy dużej ilości informacji oraz wymogiem poparcia wypracowanych wniosków mierzalnymi danymi. Opracowanie skutecznej strategii to kolejne wyzwanie. Musi ona bazować na przeprowadzonej analizie, uwzględniać inwestycje w treści content marketingowe oraz zapewniać odpowiednie wsparcie i dostęp do niezbędnych danych całego zespołowi, od pozycjonerów, po copywriterów. Za skuteczność kampanii SEO odpowiada wiele zmiennych, nad którymi zapanować pomaga Surfer.

Co sprawia że to rozwiązanie jest dla was odpowiednie?

Surfer doskonale odnajduje się w strukturach Grupy iCEA, gdyż pozwala na usprawnienie wielu procesów. Jest nieoceniony przy analizie dużej ilości danych, umożliwia koordynowanie pracy specjalistów, a nawet wspiera zarządzanie całym procesem ustalania strategii oraz tworzenia unikalnych, wysokiej jakości treści. Zarządzanie pracami nad rozbudowanymi kampaniami SEO to wyzwanie, w którym Surfer oferuje, jak widać, nieocenioną wręcz pomoc. Narzędzie to wykorzystujemy do generowania analiz, za którymi stoją twarde dane, co przekłada się liczne usprawnienia, jak choćby wydajne inwestowanie w treści content marketingowe.

Reasumując, Surfer to doskonałe narzędzie. Dlaczego? Nie wdając się w szczegóły, umożliwia szybką i dokładną ocenę potencjału oraz mocnych i słabych stron określonych witryn. Dzięki temu oszczędzam czas i mogę skupić się na planowaniu strategii, której założenia bazują w sporej mierze na informacjach pozyskanych z Surfer. 

Wojciech Bogusz

Zwiększenie efektywności w różnych aspektach pozycjonowania

Surfer pozwala na zoptymalizowanie procesów kluczowych dla SEO, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie efektywności naszych działań. Mowa tu choćby o szybkim dostępie do informacji o działaniach konkurencji czy kondycji konkurencyjnych witryn. Narzędzie to umożliwia nam również tworzenie precyzyjnych wytycznych dla pracowników poszczególnych działów, których zadania ze sobą korelują, a także edukację nowych członków zespołu.


Optymalizacja treści i jej efekty

Jedno z podstawowych narzędzi pracy naszego zespołu to właśnie Surfer. Sam korzystam z niego niemal codziennie, gdyż pozwala mi szybko reagować na niepożądane i nagłe zmiany czy obserwować niekorzystne dla realizowanych kampanii tendencje. Na początku, fakt faktem, byłem mocno sceptyczny, co do możliwości narzędzia.

Szybkość analizy jednostkowych przypadków, wynajdywanie problemów z jakością treści, skuteczne wdrażanie korekt czy łatwa do wykonania analiza bezpośredniej konkurencji - to czynniki, które przekonały mnie do Surfera na dobre.

Wojciech Haremza

Tworzenie zoptymalizowanego contentu w oparciu o analizę konkurencji

Narzędzie Content Editor w Surferze w mojej pracy doskonale sprawdza się podczas przygotowywania rozpiski dla zespołu copywriterów. Pozwala mi zaoszczędzić czas podczas researchu i znacznie ułatwia przekazanie wytycznych przygotowanych przez specjalistów SEO autorom tekstów.

Pisanie treści w edytorze, który sprawdza w czasie rzeczywistym, czy wskazane frazy oraz inne wytyczne do tekstów zostały spełnione jest bardzo pomocne.

Patrycja Zimna

Analiza konkurencji pod kątem link buildingu

Audyt wybranej podstrony wykonany przy pomocą Surfera (w kontekście konkretnego wyrażenia kluczowego) poza wskazówkami związanymi ze zmianami on-site, w świetny sposób przedstawia porównanie pozycjonowanej domeny z konkurentami w wynikach wyszukiwania, na tle prowadzących do nich linków. W bezpośredni sposób podaje on informacje o tym jakie i ile linków prowadzi do stron, które w SERP-ach osiągają bardzo dobre wyniki. Dzięki temu research "miejscówek" do linkowania jest o wiele prostszy i bardziej przyjemny.

Sposób w jaki Surfer ocenia konkretny link jest nieco "bogatszy" niż samo określenie parametru TF (Majestic) czy DR (Ahrefs). Surfer pod ocenę poddaje również estymowany ruch, jaki dany link może sprowadzić na linkowaną podstronę. W nawiązaniu do czynnika behawioralnego, który dla algorytmów Google ma coraz większe znaczenie, jest to w moim przekonaniu jednen z ważniejszych elementów, jakimi powinniśmy kierować się w linkbuildingu.

W mojej codziennej pracy jedna z wielu zalet Surfera jest przeważająca - pozwala on zaoszczędzić czas, który w branży SEO/SEM jest kluczowy. Możliwość analizy wielu domen jednocześnie dla danego wyrażenia kluczowego, czy szybkiego sprawdzenia jakości linków to funkcjonalności, które przekonały mnie do korzystania z tego narzędzia.

Norbert Walczak

Wsparcie przy tworzeniu ofert

Wstępna analiza stron potencjalnych klientów - to w tym celu korzystam między innymi z Surfera. Używam go również, gdy muszę ocenić kluczowe czynniki związane z określonymi frazami.

To dla mnie chyba najważniejsze narzędzie w chwilach, które wymagają ode mnie szybkiej oceny sytuacji i tego, ile treści jest potrzebne w przypadku realizowania procesu SEO dla firmy z konkretnej branży.

Paweł Borowik

Efekty

Jak pracownicy Grupy iCEA wykorzystali potencjał Surfera? 

Surfer to narzędzie, które wyraźnie skraca czas poświęcany na zbieranie danych oraz analizę konkurencji. Dzięki niemu nasi specjaliści mogą lepiej koordynować swoją pracę i szybciej udaje im się przejść od jej analitycznej części do procesu wykonawczego. Potencjał Surfera to zwiększenie wydajności, zarówno za sprawą skrócenia pewnych procesów, jak i dzięki ich ułatwieniu. Pozwala to na skuteczniejsze działania, co zobrazować może fakt, iż przy pomocy Surfer, udaje się wbijać nawet najbardziej konkurencyjne słowa kluczowe do top3 wyników wyszukiwania, co przekłada się na wymierne efekty sprzedażowe naszych klientów. Poniżej przykład dynamicznego wzrostu jednego z klientów:

Między innymi dzięki Surferowi udało się wbić do top3 tak konkurencyjne frazy jak np.: rolety dzień noc, rolety wewnętrzne, rolety na wymiar.

Chcesz wiedzieć więcej o tym jak ważne jest podejście do SEO w modelu Data-Driven dla pracowników Grupy iCEA? Przeczytaj artykuł o skutecznych działaniach SEO na podstawie danych!

Podsumowanie

Surfer to jedno z najskuteczniejszych używanych przez nas narzędzi, które z powodzeniem wykorzystujemy w dziale SEO i nie tylko. W moim przekonaniu, to najlepsza rekomendacja.

Daniel Wolszon, Grupa iCEA

Biuro Grupy iCEA w Poznaniu

Zobacz także:

Surfer w Agencji: Widoczni, KampanieSEO oraz Grupa TENSE!