Watch On-Page SEO Roast and get your e-commerce Black Friday ready! Fix your e-commerce »
Surfer w Agencji SEO: AdVist

Surfer w Agencji SEO: AdVist

Inside this article:

Czym jest dla nas Surfer?

Do każdej kampanii naszego Klienta przykładamy się z jak największą starannością, dlatego codzienna analiza, gromadzenie danych oraz ich interpretacja była naszym chlebem powszednim. Niestety, proces ten pochłaniał bardzo dużo czasu, a rosnąca w nieskończoność ilość danych sprawiała, że analiza oraz interpretacja stawała się coraz trudniejsza. 

Razem z całym zespołem wykonaliśmy konkretny reserch narzędzi, które pomogą nam w zbieraniu aktualnych danych oraz przedstawianiu ich w czytelny i zrozumiały sposób. Udało się – znaleźliśmy idealne narzędzie rozwiązujące nasze wszystkie problemy – Surfer.

Surfer jest narzędziem wielofunkcyjnym, z którego mogą korzystać zarówno handlowcy, copywriterzy, jak i specjaliści SEO. Surfer zawiera niezliczoną ilość aktualnych danych związanych z pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania na dowolne słowo kluczowe w Google. 

Surfer bardzo ułatwia oraz przyspiesza procesy związane z optymalizacją stron, budowaniem contentu oraz linkbuldingiem. Dotychczasowe problemy związane ze żmudną i czasochłonną analizą danych zostały rozwiązane za pomocą jednego narzędzia, nie wspominając o zyskaniu cennych godzin pracy, co stanowi ważny czynnik dynamicznego rozwoju firmy.

Dawid Duda, Head of SEO, AdVIST

Jak wykorzystujemy Surfera?

Przede wszystkim Surfer przedstawia aktualne dane na temat tego, co się dzieje w wynikach wyszukiwania na dowolne słowo kluczowe dla pierwszych 50 wyników wyszukiwania. Podczas budowy strategii dla naszych Klientów nie opieramy się na przypuszczeniach, lecz kierujemy się aktualnymi danymi, które przynoszą realne korzyści. Surfer idealnie wpisuje się w nasz plan działania.

Aby nie być gołosłownym, przedstawiliśmy nasz wewnętrzny case study „Dokładna analiza konkurencji, a efekty w SEO”, gdzie za pomocą zebranych danych przez Surfera dokonaliśmy spektakularnych efektów, pokonując takie serwisy jak Morele, Konesso, Ceneo, Skąpiec czy Neonet. 

Gdy wydaje mi się, że zoptymalizowałem już wszystkie możliwe elementy podstrony, a mimo tego pozycje nie chcą drgnąć - sięgam po Surfera. Dzięki analizie "topów" mogę szybko wyciągnąć wnioski i zoptymalizować stronę zgodnie z wytycznymi, które podrzuca mi aplikacja. Dzięki temu praca nad optymalizacją staje się szybsza i przyjemniejsza. Niekiedy mała zmiana zasugerowana przez Surfera potrafi znacznie podbić pozycje. Do codziennej pracy wykorzystuję także Content Editor, w którym tworzę briefy dla copywriterów. 

W mojej opinii Surfer to świetne narzędzie, które pozwala mi zaoszczędzić czas na żmudnej analizie tabel w Excelu, a jego efektywność potwierdziła się niejednokrotnie.

Patryk Pietrzak, SEO Specialist, AdVIST

Z Surfera korzysta także dział content marketingu, których zadaniem jest nie tylko pisanie wartościowych treści, lecz ich bieżąca optymalizacja oraz analiza efektywności tekstów. Wykorzystanie Surfera w znaczący sposób ułatwia to zadanie. Dzięki znajomości narzędzia – eksperci z content marketingu będą w stanie samodzielnie przeprowadzić SEO Audyt treści na stronach klientów.

Pisząc teksty na strony internetowe, można wesprzeć się wieloma intuicyjnymi narzędziami, które umożliwią szybką analizę i pozwalają przygotować tekst w oparciu o aktualne trendy i zapytania użytkowników. Dla mnie takim narzędziem jest przede wszystkim Surfer, dzięki któremu mogę przygotować sobie draft artykułu za pomocą Content Editora. To zdecydowanie ułatwienie dla każdego copywritera.

Aleksandra Orlicka, Copywriter Specialist, AdVIST

Komu polecimy narzędzie Surfer?

Narzędzie Surfer polecimy każdemu, kto ma do czynienia z budową lub optymalizacją contentu na stronie, czyli dla osób związanych z contentem oraz SEO. To także idealne rozwiązanie dla tych, którzy tworzą oferty dla klientów.

Po obejrzeniu wyników w narzędziu możemy wyciągnąć gotowy raport czynników on-site oraz off-site i na ich podstawie przygotować spersonalizowaną ofertę dla klienta.

Norbert Roczniak, CEO & Founder, AdVIST

Podsumowanie

Ciężko wybrać największą zaletę działania narzędzia, ponieważ jest ich naprawdę bardzo sporo. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu, która wynika z większej wydajności oraz skuteczności specjalistów.

Kolejną ważną zaletą jest analizowanie bieżących danych, które prezentowane są w niezwykle czytelny sposób.

Zespół AdVist

Zespół AdVIST to specjaliści z zakresu SEO, Google Ads (m.in. Google Zakupy, reklama na YouTube, reklama w sieci wyszukiwania i reklamowej, reklama mobilna, reklama w Gmail) i Google Analytics, Social Media, Content Marketingu, programiści oraz graficy. Współpracujemy także ze sprawdzonymi tłumaczami i copywriterami.

Prowadzimy kampanie w wielu krajach! Trafiają one do internautów w krajach takich jak m.in. Ukraina, Hiszpania, Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Belgia, Luksemburg, Holandia, Niemcy, Francja czy Włochy. Mamy ponad 7 500 przepracowanych godzin przy projektowaniu i optymalizacji kampanii w wyszukiwarkach internetowych. Kampanie klientów prowadzą tylko certyfikowani specjaliści. Więcej na stronie: https://advist.pl/