Free webinar: 3rd On-Page Roast with Michał Suski Watch the replay »
SEO Surgery Polska #2

SEO Surgery Polska #2

Jak pokazać audyt strony w 15 minut? To praktycznie niewykonalne zadanie, a jednak udało się osiągnąć satysfakcję widzów na SEO Surgery Polska #2. Drugi odcinek odbył się 28 marca o godzinie 14 i był transmitowany na kanale SEMrush’a, który odpowiada za organizację. Surfera reprezentował Michał Suski, który wraz z Wojtkiem Mazurem z Elephate i Damianem Sałkowskim z Senuto pokazał audyt jednej ze stron nadesłanych przez widzów.

Transmisja z Webinaru SEO Surgery Polska

Dla kogo jest ten webinar

Przede wszystkim dla osób, które na codzień stykają się z audytami. Każdy ze specjalistów pokazał jak podchodzi do tematu analizy strony i podzielił się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przeanalizowanej witryny. Wiedza przekazana podczas webinaru przyda się z pewnością jako uzupełnienie, nie da się bowiem przekazać w tak krótkim czasie informacji o tym, jak wykonać audyt SEO od A do Z.

O czym konkretnie mówili prelegenci

Webinar zaczął się od prezentacji Michała, który postawił na przeanalizowanie widoczności domeny i analizę strony głównej pod kątem optymalizacji treści. Udało się wykazać brak słów kluczowych w treści i meta title, niewystarczającą ilość słów na stronie i problemy z zagęszczeniem. W drugiej części przedstawione zostały dwa sposoby na link building z wykorzystaniem Surfera. Audyt wykazał sporą ilość łatwych do pozyskania linków, które konkurencja ma w swoich profilach.

Więcej o tym temacie poczytasz w artykule o szybkim audycie linków.

Krótka prezentacja zakończyła się analizą na żywo jednego z blogpostów o zakładaniu pasieki. Kilka praktycznych wskazówek o tym jak znaleźć linki konkurencji, które są bardzo powiązane z naszym tematem zobaczysz w 23 minucie filmu (klik).

Seo surgery polska #2 by Michal Suski from Anton Shulke

Drugi audyt dotyczył sklepu internetowego i prezentował go Wojtek Mazur z Elephate. Od razu widać jak dużo audytów przeprowadził Wojtek, systemowe podejście do tematu, zbadanie struktury sklepu, linkowania wewnętrznego, oraz błędów podczas crawlowania zostały uzupełnione analizą bloga pod kątem publikacji wspierających pozycjonowanie kategorii i produktów. Padło także wiele ciekawych informacji o tym jak budować strukturę strony, aby nie była płaska.

Damian Sałkowski podszedł do audytu niezwykle rzeczowo. Przygotował swoje skrypty, dzięki którym udało się dokładnie przecrawlować sklep internetowy i wykazać problemy dotyczące tego obszaru. Na uwagę zasługuje też podejście do analizy semantycznej i sposobu na określanie tematyki konkretnych podstron. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się precyzyjnie wskazać podstrony, które powinny być rozbite na kilka mniejszych, a także określić tematy, w obrębie których trzeba przygotować nowe wpisy.

Podsumowanie

Myślę, że podczas webinaru udało się przekazać wiele przydatnych informacji, mówią też o tym wiadomości, które dostałem po transmisji.

O pierwszej edycji poczytasz na blogu Szymona Słowika, a na trzeci epizod cyklu zapiszesz się pod tym adresem. Swoje sposoby na audyt będą pokazywać: Robert Niechciał, Mateusz Dela i Tomasz Stopka.