Watch On-Page SEO Roast and get your e-commerce Black Friday ready! Fix your e-commerce »
SEO MeetUp w Warszawie - III Edycja

SEO MeetUp w Warszawie - III Edycja

Inside this article:

Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność zorganizować SEO MeetUp, czyli wydarzenie skierowane do ekspertów oraz entuzjastów branży SEO. Chciałbym rzec, że "tym razem" padło na Warszawę, ale prawdą jest, że do stolicy zawitaliśmy ponownie.

Część konferencyjną poprzedziły całodniowe warsztaty SEO z Surfera, na których uczestnicy mieli okazję poznać część zespołu, a zespół użytkowników narzędzia. Od samego początku warsztaty bardziej przypominały ciągnącą się dyskusję między prowadzącym, a uczestnikami, którzy nie szczędzili trudnych pytań, pomysłów oraz spostrzeżeń na temat działania narzędzia. O warsztatach szerzej pisał Michał, zatem po więcej szczegółów odsyłam do jego publikacji.

16:59 - Huston, zaczynamy!

Chwilę przed godziną siedemnastą zaprosiliśmy uczestników MeetUpu do zajmowania miejsc i rejestracji. Dzięki hojności firm EasyProfits, IDEO Force oraz Nutri Profits mogliśmy wręczyć każdemu zestaw startowy, w którym znajdowały się słodkości, powerbank, długopisy i inne gadżety reklamowe.

Część merytoryczną spotkania zainicjował Sławek Czajkowski, który wystąpił z prezentacją na temat linków. Sławek podzielił się swoją wiedzą, metodyką pracy z linkami oraz zaprezentował nowości dostępne w Surferze. Miałem przyjemność obserwować wymowne reakcje ludzi po tym, jak Sławek zaprezentował wydajność Surfera w odszukiwaniu linków drugiego stopnia.

W tym celu został przygotowany film, na którym po lewej stronie można było obserwować czas reakcji i działania ahrefsa, natomiast po prawej Surfera. Wynik okazał się zaskakujący dla większości zgromadzonych, bowiem w czasie, gdy ahrefs pozwolił odnaleźć linki drugiego stopnia do jednej domeny, Surfer obsługiwał już 28-smą domenę.

Sławek Czajkowski

Kolejną prezentację przygotował dla uczestników Paweł Gontarek, który opowiedział o niezwykle interesujących kejsach związanych z mapami Google. Doświadczenie Pawła, dynamika jego prezentacji oraz doskonałe wyczucie publiki sprawiło, że mieliśmy przyjemność uczestniczyć nie tylko w merytorycznej bombie, ale również w sprawnie zaplanowanym show.

Paweł Gontarek

Po przerwie wróciliśmy z prezentacja Sylwii Chwalanej, która opowiedziała o UX w copywritingu. Prezentacja została była pełna metafor, ciekawych historii oraz porównań, które nierzadko wywoływały śmiech na sali. Sylwia podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem bloga oraz tym w jaki sposób budowała jego widoczność w Google.

Ostatnia prezentacja to merytoryczna bomba, która swoim zasięgiem objęła tematykę wartościowego contentu w rozumieniu Google. Zaczęło się od kilku żartów z (lub dla) SEOwców.

HA HA HA

Szymon opowiedział o tym jak według niego Google analizuje i ocenia content, a następnie przeszedł do pokazania wyników dwóch eksperymentów. Jakież było zdziwienie na sali, że TAKIM tekstem można wbić topy :)

Szymon Słowik

After Party

Było grubo. Jako, że after party stanowi o tym czy wydarzenie można uznać za udane lub nie, postanowiliśmy wynająć cały (dwupiętrowy) klub przy ul. Smolnej, tak, aby zapewnić uczestnikom i nam samym warunki do wielogodzinnych rozmów w luźnej atmosferze. W moim przeświadczeniu ta część całego dnia była absolutnie niesamowita. Mieliśmy okazję rozmawiać o SEO, wymieniać się doświadczeniem, wspólnie się bawić i poznawać. Impreza dla większości trwała do 3 nad ranem, ale część z nas postanowiła poimprezować "trochę" dłużej ;)

Wszystkie zdjęcia z wydarzenia dostępne są tutaj: FOTKI